Praca z pasją – to hasło może wydawać się śmieszne i oklepane.
Nic na to nie poradzimy, ale podpinamy się pod nie całym naszym sokolim serduchem!

Sam pomysł na powstanie Sokolego Gniazda narodził się za sprawą dwóch głów – Piotra i Kamila, którzy przez lata uczyli i bawili dzieci w drużynach harcerskich jako instruktorzy. Ale co grono głów, to nie 2!  😊 Aby rozwinąć projekt Sokole Gniazdo trzeba było ich znacznie więcej.

Obozy konne, leśne, turystyczne, naukowe, artystyczne…  Charakter poszczególnych rodzajów obozów wymaga odpowiedniej kadry! Dlatego w skład wychowawców obozowych wchodzą ludzie z pasją, wiedzą, umiejętnościami i kwalifikacjami.

Miłośnicy jeździectwa i koni z kilkuletnim doświadczeniem przy pracy z nimi, specjaliści od survivalowych przeżyć, przewodnicy beskidzcy mający w nogach setki zrobionych kilometrów po całym świecie, instruktorzy i osoby z patentami do uprawiania różnych dziedzin sportu… a to nie jest wszystko! Każdy z naszych opiekunów przeszedł odpowiednie kursy, które nadają uprawnienia państwowe do opieki nad dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo jesteśmy przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Nie ukrywamy też, że znaczna część kadry Sokolego Gniazda to harcerscy instruktorzy, którzy przez lata swojej pracy zdobywali wiedzę, umiejętności i uprawnienia do pracy z dziećmi. Naszą ekipę charakteryzuje energiczne i radosne podejście do życia, co zdecydowanie przekłada się na pozytywną obozową atmosferę 😊