Bezpieczeństwo na obozach Sokole Gniazdo

Dla każdego rodzica i opiekuna naturalnie najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie swojej pociechy, a dopiero w drugiej kolejności dobra zabawa w trakcie obozowego szaleństwa. Jako wychowawcy i opiekunowie z kilkuletnim stażem jesteśmy tego świadomi. Staramy się zatem spełniać wszystkie oczekiwania i wymogi, aby obozy dla dzieci Sokole Gniazdo były bezpieczne.
Aktywność sportowa oraz praca z grupą żywiołowej młodzieży jest jednak narażona na różne nieoczekiwane sytuacje. Jednak i w tym przypadku robimy wszystko co możemy, aby móc jak najszybciej zareagować.

 

Całodobowa opieka medyczna na obozach

Te działania to na przykład gwarancja całodobowej opieki doświadczonej kadry medycznej. Co to znaczy?
W trakcie obozów i zimowisk w naszej bazie obozowej całodobowo stacjonuje ratownik, do którego uczestnicy mogą zgłaszać wszelkie urazy i boleści 😊 Ratownik (wraz z wychowawcami) zapoznaje się z informacjami i zaleceniami dotyczącymi stanu zdrowia zamieszczonymi w kartach zgłoszeniowych. Staramy się, aby nasi ratownicy byli również doświadczeni w pracy z dziećmi, dzięki czemu łatwiej nawiązać im kontakt z dziećmi i pozyskać ich zaufanie.

 

Inne istotne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia uczestników wypoczynku to:

• Na terenie obiektu znajduje się co najmniej jedna dobrze wyposażona apteczka z całodobowym dostępem.
• Nasi wychowawcy wraz z ratownikiem zapoznają się z informacjami i zaleceniami dotyczącymi stanu zdrowia, starając się dopasować aktywności do bezpieczeństwa uczestników. Część wychowawców jest certyfikowanymi absolwentami kursów z pierwszej pomocy.
• Uczestników obozów konnych obowiązuje używanie jeździeckiego ekwipunku ochronnego, szczególnie ochronnego nakrycia głowy – kasku.

Korzystamy z atestowanego i sprawdzonego sprzętu do zajęć specjalistycznych: liny, uprzęże, kaski, karabiny ASG, paintball, pontony, kajaki itp.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Sokole Gniazdo 2024