Butelki! Własne czy jednorazowe?
Odpowiednie nawodnienie to podstawa w upalne dni, dlatego bardzo zachęcamy, aby każdy z uczestników posiadał własną wielorazową butelkę, bukłak czy pojemnik na wodę, który będzie mógł zabierać ze sobą na zabawy i zajęcia.
Woda dla uczestników obozów jest dostępna w nieograniczonej ilości i zawsze w kilku rodzajach (z sokiem, z cytryną, miętą, lodem) a my zawsze pilnujemy by przed przygodą na wycieczce każdy był odpowiednio nawodniony i wyposażony w pełną butelkę. Sama woda przywożona jest w dużych baniakach ze źródła w Przylasku, na południe od Rzeszowa. Jest czysta, zdrowa i ekologiczna!
O wiele łatwiej dla nas jako organizatorów byłoby kupować małe półlitrowe buteleczki z wodą dla każdego uczestnika obozów..
ALE
Nawet podczas dużego logistycznego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja wypoczynku dla dzieci, myślimy o przyrodzie! Staramy się unikać dodatkowego zanieczyszczania środowiska plastikiem, a przy tym edukować ekologicznie i prozdrowotnie.
W podobnym duchu staramy się używać papierowych słomek i szklanek na napoje w herbaciarni oraz normalnych porcelanowych talerzy podczas posiłków, mimo iż często słyszymy dźwięki tłuczonych naczyć. Wszystkie śmieci jakie są znajdowane w pokojach (ah, te papierki po słodyczach ^_^ ) są poddawane segregacji przez uczestników, a nad każdym koszem jest odpowiednia tabliczka, by wiedzieć gdzie, co wrzucić.
Staramy się także nie marnować jedzenia. Każdy z uczestników może nakładać na talerz tyle na ile ma ochotę, bez limitów! Ale pod jednym warunkiem – trzeba obiad zjeść. Uczymy dzieci, by nie marnować jedzenia i świadomości jak duże są ich brzuszki. Dokładki to podstawa! A po dokładkach deser w herbaciarni 🙂