Witajcie, kochane góry,

O, witaj, droga ma rzeko!

I oto znów jestem z wami,

A byłem tak daleko!

Powyższy tekst to nieco nostalgiczny fragment wiersza Jana Kasprowicza o tytule „Witajcie, kochane góry”. Dlaczego postanowiliśmy go przytoczyć?

W obecnych czasach coraz mniej ludzi docenia bogactwo natury, które przecież wzbogaca człowieka poprzez wpływ na zdrowe ciało oraz poprawianie wewnętrznego rozwoju. Wakacje to czas, który dzieci powinny wykorzystać najlepiej jak tylko mogą. Uważamy, że najdoskonalszy sposób aby tego dokonać, to spora dawka przeróżnych aktywności i zabaw na świeżym powietrzu, wśród przyrody.

Obozy i wypoczynki Sokole Gniazdo zawsze stawiają na bliski kontakt z naturą – lokalizacja w malowniczym miejscu z pięknymi widokami, kontakt ze zwierzętami, piesze wędrówki polami i lasami w towarzystwie rzek i jezior, zabawy pod chmurką czy zdobywanie górskich szczytów pozwalają na odcięcie się od miejskiego zgiełku, dotlenienie mózgu i rozwój emocjonalny. Działania w otoczeniu przyrody, a więc jej kształtów, zapachów, kolorów i dźwięków, rozbudzają kreatywność i wpływają na wewnętrzny spokój i harmonię.

Szczególny ukłon dla tych wartości to obozy leśne, przygodowe i konne. Dzięki nim uczestnicy mają możliwość niemal ciągłego kontaktu z naturą poprzez spacery i wycieczki w różne zakątki, poznawanie podstawowych technik leśnego survivalu, obcowanie z końmi i pielęgnowanie ich, zabawy i uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Dodatkowo każdy z naszych obozów wzbogaca program wycieczkowy w miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych, historycznych czy rekreacyjnych, które cieszą się pozytywnym odbiorem nawet najmłodszych i najwybredniejszych uczestników wypoczynku Sokolego Gniazda 😊