W zdrowym ciele, zdrowy duch! Ta idea przyświeca naszym obozom Sokole Gniazdo od samego początku, przybierając różne postacie. Kilkoma słowami chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na jedną z nich.

Poranna rozgrzewka dla dzieci na obozach

Chodzi o poranne rozgrzewki, które często określane są również innymi nazwami, takimi jak gimnastyka poranna czy zaprawa poranna. Jest to krótka, około piętnastominutowa aktywność fizyczna, taka jak gimnastyka, biegi czy ćwiczenia zręcznościowe. Są one odpowiednio dostosowane w zależności od wieku i predyspozycji uczestników oraz planowanych zajęć w ciągu dnia.

Na przykład, przy obozie konnym szczególnie zwracamy uwagę na gimnastykę i rozciąganie, aby przygotować jeźdźców do jazdy konnej. Podobnie w przypadku obozu artystycznego, gdy w planie są zajęcia taneczne i przygodowego, gdy planowane są aktywności w lesie. Na ćwiczenia, które mocniej angażują i podnoszą temperaturę ciała stawiamy wtedy, gdy nasi obozowicze są zaspani, mają mało energii a aura pogodowa nie sprzyja radosnym humorom. W końcu aktywność sportowa pozwala uwolnić najwięcej endorfin, czyli hormonu szczęścia 😊 Dzięki temu nawet w pochmurny i chłodny dzień możemy pobudzić radość gorących serc! Dzięki kilku ćwiczeniom fizycznym, poza ciałem, łatwiej jest nam również obudzić mózg i napędzić go do pracy.

W kwestiach ruchowych zawsze indywidualnie podchodzimy do wszystkich uczestników naszych obozów dla dzieci, zwracając uwagę na zalecenia lekarskie i inne przeciwwskazania lub przeciwności losu, dbając o komfort i zadowolenie dzieci.

Rezerwacja miejsca na obóz

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar