Motywem charakterystycznym obozów Sokole Gniazdo jest przygoda. Z czym jednak nieodzownie łączy się przygoda, jeśli nie z podróżą? Taką podróżą może być jednodniowy wypad rowerowy po okolicy, weekend w górach, dwutygodniowy urlop za granicą, lub trwający rok rejs dookoła świata. Często zapominamy, że każda z tych mniejszych lub większych podróży może być wielką przygodą!

W programie wypoczynków Sokole Gniazdo zawsze znajdziemy wyprawę w miejsca o bogatych walorach przyrodniczych, wypełnionych bogatą historią i wspaniałymi atrakcjami.

Poza faktycznymi wyprawami, pragniemy jeszcze bardziej zachęcać dzieci i młodzież do aktywności, działania i podróżowania. Naszym niebywale skutecznym sposobem na to są spotkania podróżnicze z inspirującymi ludźmi i pobudzającymi wyobraźnię tematami!

No bo kto nie zamarzy się w trakcie opowieści o tajemniczych wulkanach Kamczatki, kolorowych osadach pośród lodów Grenlandii, żeglowaniu między figlującymi delfinami w azorskich, błękitnych wodach, pokonywaniu lodowej czapy masywu górskiego w trakcie zdobywania szczytu Mont Blanc, wędrowaniu z namiotem na plecach po fiordach niezwykłej Norwegii czy wyprawie busem w progi greckich bogów, wspinając się na najwyższe szczyty Olimpu?

Spotkaniom tym towarzyszą przywiezione pamiątki, a nawet lokalne smakołyki! Dzięki ich wykorzystaniu wpływamy na zaangażowanie większej ilości zmysłów niż tylko wzrok i słuch, bo również pozostałych: dotyku, węchu i smaku. To wszystko jeszcze bardziej pozwala przenieść się w czasie i stać się niemal współuczestnikami podróży, doświadczającymi podobne emocje, jednak w zupełnie innym miejscu.

Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że praktyka ta ma pewien minus… Ciekawość uczestników obozów bardzo często nie pozwala zakończyć takiego spotkania, a pytania i opowieści ciągną się do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych! 😊

Ale czego nie robi się dla tych iskrzących, rozmarzonych oczu, wypełnionych żarem ciekawości? 😉