Jedną z domen obozów Sokole Gniazdo są wycieczki. Staramy się, aby uczestnicy organizowanych przez nas wypoczynków poznawali otaczający ich świat, zgłębiali kulturę i tajniki historii oraz obcowali z przyrodą – dlatego organizujemy dla nich wyjazdy w ciekawe, bogate w różne walory miejsca.

Ta forma urozmaicenia obozowego czasu to dobra okazja do zbierania wiedzy i kolekcjonowania wspomnień (również na zdjęciach) 😉
Muczne w Bieszczadach, Rudawka Rymanowska, Dubiecko, Przemyśl, Bolestraszyce… to tylko niektóre z miejsc, jakie w ostatnim czasie mieliśmy okazję zwiedzić wspólnie z obozowiczami. Poznawanie walorów otaczających nas terenów, kolekcjonowanie niezwykłych historii i zagłębianie się w kulturę mieszkańców różnych terenów to nie tylko „jednorazowy wypad turystyczny”. Każdy wyjazd to inspirująca do podróży przygoda, pobudzająca marzenia i cele młodych ludzi.

Każda wyprawa Sokolego Gniazda dostosowywana jest do wieku uczestników, liczebności grupy oraz… zainteresowań 😊 Dlatego obozy przygodowe wyruszają na przykład na szlak fortów, wcielając się w ich obrońców, obozy artystyczne szukają przestrzeni do wyrażania siebie i poszukiwania inspiracji w kolorowych i świeżych ogrodach botanicznych, a miłośnicy czterokopytnych zwierząt odwiedzają miejsca, w których konie obdarzone są szczególną uwagą i zamiłowaniem, zgłębiając tajniki ich pochodzenia, pielęgnacji i sztuki jeździectwa.