Jednym z elementów wyróżniających Sokole Gniazdo i jego formy wypoczynku jest zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie zajęć. Każdy opiekun, zapisując swoją pociechę i podpisując regulamin, wyraża zgodę na warunki obowiązujące w trakcie obozu czy zimowiska, a zatem zezwala również na kontrolowanie przez naszych wychowawców i kierowników wypoczynku czasu korzystania z tych urządzeń przez uczestników.

Jako wychowawcy z wieloletnim doświadczeniem, znający smak przygody, czerpiący radość z przebywania w gronie wspaniałych i inspirujących osób oraz napędzający się różnymi pasjami, na naszych obozach stawiamy na ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony czy tablety.

Telefony komórkowe wydawane są raz dziennie, zazwyczaj w trakcie ciszy poobiedniej. Uczestnicy mogą wówczas do woli korzystać z ich funkcjonalności – dzwonić, smsować czy korzystać z Internetu 😉 Dbając o bezpieczeństwo mienia, wszystkie te urządzenia przechowywane są w specjalnych depozytach.

Czy oznacza to brak jakiegokolwiek dostępu przez opiekuna do bieżącej informacji poza czasem wydania urządzeń uczestnikom? Otóż nie 😊 Wychowawcy oraz kierownicy posiadają przy sobie urządzenie, którym w razie konieczności zawiadamiają odpowiednie służby lub kontaktują się z opiekunem uczestnika. Opiekun dziecka może również skontaktować się bezpośrednio z kierownikiem w celu uzyskania interesujących go informacji (np. stanu zdrowia).

Wierzymy, że czas obozu, zimowiska czy rajdu, to czas kontaktu z człowiekiem i naturą, czas uśmiechu, czas zawierania nowych znajomości, zdobywania nowych umiejętności i poszerzania różnych granic. Pragniemy, aby dzieci oraz młodzież uczestnicząca w organizowanych przez nas obozach w pełni czerpała ze wszystkich atrakcji, które gwarantowane są w ramach bogatej oferty.
Dlaczego mamy ograniczać te możliwości, pozwalając na zatracenie się w elektroniczno-internetowym świecie?
W dobie uzależnień od komputera, telefonu i Internetu poprzez obozy Sokole Gniazdo chcemy przekazać uczestnikom wartości, które są fundamentem funkcjonowania społeczeństwa, podstawą do rozwoju osobistego i rozwoju chęci działania.
Ufamy, że te wartości są cenne również i dla Was – rodziców, opiekunów oraz uczestników 😊