Wycieczki - Sokole Gniazdo

Spacery i wycieczki 

Spacerem po Rzeszowie

Rzeszów, ponad 660-letnie miasto, na którego ulicach, domach, kamienicach i skwerkach odcisnęła się historia. Przez lata miasto się zmieniało, zmieniali się jego właściciele, zmieniała się historia. W każdym okresie pojawiały się nowe obiekty budowane z duchem aktualnej epoki, inne były przebudowywane, natomiast jeszcze inne ginęły bezpowrotnie zostawiając swój ślad na fotografii i starej mapie. 

Nasz spacer przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, którzy chcieliby poznać jak zmieniał się Rzeszów,  jak zmieniała się jego architektura, jacy ludzie go zamieszkiwali. 

Spacer ma formę gry, oprócz opowieści o architekturze i historii miasta uczestnicy będą rozwiązywali różnego rodzaju zadania, łamigłówki, jak np. dopasowywanie zdjęć i fotografii oraz zabawy z historyczną mapą. 

Terminy spacerów:

22 września, start godzina 17:00

23 września, start godzina 9:00

30 września, start godzina 9:00

6 października, start godzina 17:00 

Maksymalny czas trwania spaceru do 4 godzin.

  Miejsce startu: Plac Cichociemnych w Rzeszowie. Udział w spacerach jest bezpłatny – dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. 
  Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak wyglądał kiedyś Ratusz Miejski, jakie budynki są najstarsze w Rzeszowie, w jakim stylu kiedyś się budowało i wiele innych ciekawostek o grodzie nad rzeką Wisłok, zapraszamy do zapisu:

Spacerem po Rzeszowi
Zgłoszenie

Zapisz się

Wędrówki szlakiem architektury drewnianej  

Wycieczki szlakiem architektury drewnianej, głównym naszym celem jest poznanie dziedzictwa, historii i sztuki związanej z Szlakiem Architektury Drewnianej. Uczestnicy będą mogli zobaczyć  m.in.: kościoły, cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, dworki i pałace. Na szczególna uwagę zasługują perły architektury drewnianej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: kościół w Haczowie, pochodzący z XV w.; zespół plebański w Bliznem z kościołem drewnianym z XVI w. z polichromią przedstawiającą unikatową tzw. biblię plebejską; cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Smolniku; zespół cerkiewny – cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Turzańsku; Cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu; zespół cerkiewny – cerkiew parafialna pw. Św. Paraskewy w Radrużu. Spacery przewidziane dla dzieci i młodzieży, rodzin i osób dorosłych.

 

Proponowane trasy:

 • Spacer Horyniec Zdrój – Radruż, temat: Pogranicze Rusińskie. Długość trasy: 6 km.  Spacer przewidziany dla dzieci i młodzieży, rodzin i osób dorosłych. Podczas trasy: zwiedzanie uzdrowiska Horyniec Zdrój, na trasie rozpoznawanie drzew,  zwiedzanie cerkwi Greckokatolickiej p.w. św. Świętego Mikołaja Cudotwórcy z 1931 r w Radrużu,  zwiedzania zespołu cerkiewnego Św. Paraskewy w Radrużu XVI w.  (zabytek UNESCO).    

 • Spacer Jasienica Rosielna – Blizne, Golcowa, temat: Drewniane kościoły. Długość trasy: 8 km.  Podczas trasy: zwiedzanie kościoła niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny w Jasienicy Rosielnej 1770,  zwiedzanie kościoła Wszystkich Świętych w Bliznem 1470 r. (zabytek UNESCO), zajęcia z mapą i kompasem, zwiedzanie kościoła Św. Barabry i Narodzenia NMP XV w. wraz z przylegającym lamusem  
 • Spacer Odrzykoń – Prządki – Haczów temat: Drewno i kamień. Długość trasy:  17 km.  Podczas trasy: zwiedzane zamku Kamieniec w Odrzykoniu XIV w, spacer rezerwatem Prządki, zwiedzanie kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie XV w. (zabytek UNESCO)   
 • Spacer Świątkowa Wielka – Kotań – Krempna, temat: w krainie Łemków Długość trasy: 10 km. Podczas trasy: zwiedzanie cerkwi Św. Michała Archanioła 1757 r. w Świątkowej Wielkiej, na trasie zajęcia z rozpalania ogniska, , zwiedzanie cerkwi Kosmy i Damiana w Kotanii 1782 r.,  zwiedzanie cerkwi Kosmy i Damiana w Krępnej 1782 r. 
 • Spacer Odrzykoń – Prządki – Haczów temat: Drewno i kamień. Długość trasy:  17 km. Podczas trasy: zwiedzane zamku Kamieniec w Odrzykoniu XIV w, spacer rezerwatem Prządki, zwiedzanie kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie XV w. (zabytek UNESCO)  
 • Spacer Olchowiec – Chyrowa, temat: U Łemków w  dolinie. Długość trasy 8 km.  Podczas trasy: zwiedzanie cerkwi Przeniesienia relikwii św. Mikołaja 1934 r., kamienny mostek, rozpoznawanie przyrody Beskidu Niskiego, zwiedzanie cerkwi Opieki Bogurodzicy w Chyrowej XVIII w. 

   

 • Spacer Chotyniec – Młyny, temat: historie o grekokatolikach. Długość trasy: 6 km. Podczas trasy: zwiedzanie Cerkwi Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu 1615 r. (zabytek UNESCO)  , na trasie zajęcia z tradycyjnego śpiewu, zwiedzanie Cerkwii p.w. Matki Bożej Pocieszenia 1733 r.

 • Spacer Ulucz – Dobra – Mrzygłód temat: nad Sanem. Długość trasy: 8 km. Podczas trasy: zwiedzanie Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego w Uluczu 1510 r, zwiedzanie cerkwi Św. Mikołaja w Dobrej Szlacheckiej 1879 r., zwiedzanie zabytkowej układu miasteczka wraz z drewnianą architekturą  rynku, zajęcia przyrodnicze związane z rzeką San i obszarem chronionym Natura 2000

 

Wybierz i zapisz się:

Wycieczki dla szkół i grup zorganizowanych 

Jesteśmy w stanie przygotować wycieczkę i zajęcia w oparciu o osobiste preferencje, prosimy tylko o wypełnienie poniższego formularza, który pozwoli nam stworzyć jak najlepszą propozycję 🙂 Po wypełnieniu formularza (w ciągu 2 dni) wyślemy na maila naszą propozycję i będziemy kontaktować się telefonicznie 🙂 

Organizujemy także wycieczki dla szkół i grup zorganizowanych. Nasze wycieczki są dopasowane do potrzeb i zainteresowań grup. Zajmujemy się pełną organizacją – od programu przez transport, nocleg i wyżywienie. Proponujemy tradycyjne zwiedzanie miejsc i miast połączone z zajęciami i grą terenową/miejską.

Miejsca, które odwiedzaliśmy: Przemyśl, Sandomierz, Kraków, Bieszczady, Beskid Niski, Roztocze. Program budujemy w oparciu o wybrany temat wyjazdu np. historyczny, przyrodniczy, artystyczny, naukowy, związany z jakimś wydarzeniem lub osobą.

 

Oprócz zwiedzania proponujemy także organizację zajęć: 

 • topografia z organizacją marszy na Orientację
 • zajęcia łucznicze (łuki historyczne, organizacja rozgrywek Archer Tag) 
 • zajęcia z grupami rekonstrukcyjnymi  (Powstanie Styczniowe, II Wojna Światowa, Konfederacja Barska)
 • zajęcia leśno-terenowe (podstawy biwakowania w terenie, rozpalanie ognisk, surwiwal) 
 • zajęcia przyrodniczo-ekologiczne 
 • zajęcia leśno-terenowe (podstawy biwakowania w terenie, rozpalanie ognisk, surwiwal) 

 

 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wypełnij poniższy formularz: 

Wycieczki

Formularz zgłoszeniowy

Zapisz się

Wyprawy trekkingowe  

Wszystkie prawa zastrzeżone © Sokole Gniazdo 2021

Wszystkie prawa zastrzeżone © Sokole Gniazdo 2021

Rabaty

 • 50 zł przy zapisie na 2 lub więcej obozów
 • 50 zł dla stałych uczestników naszych obozów, zimowisk, rajdów, itp.
 • 50 zł przy zapisie rodzeństwa - dla każdego dziecka

You have Successfully Subscribed!

Rabaty

 • 50 zł przy zapisie na 2 lub więcej obozów
 • 50 zł dla stałych uczestników naszych obozów, zimowisk, rajdów, itp.
 • 50 zł przy zapisie rodzeństwa - dla każdego dziecka

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się!

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się!

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się!

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się!

You have Successfully Subscribed!